Як сформувати бюджет для реалізації CRM-проекту

13.02.2020
Як сформувати бюджет для реалізації CRM-проекту

При формуванні бюджету (і не бажаючи перевищувати його), найважливіше - врахувати всі статті витрат за проектом. Щоб уникнути неприємних сюрпризів у майбутньому, ось всі статті витрат, які необхідно враховувати при реалізації вашого CRM-проекту.

Вартість програмного забезпечення

Вартість програмного забезпечення буде в основному залежати від обраного способу придбання:

☑ Оренда

Режим оренди, як правило, в хмарі, має істотну перевагу, що полягає у швидкій роботі. Ця опція також дозволяє зберегти бюджет компанії, так як тут немає покупки ліцензії, а тільки підписка (щомісячна або річна).

☑ Купівля

Не дозволяйте міфу про те, що придбання CRM-системи обов'язково вимагає складної інфраструктури та армії техніків, тримати вас в стороні від цього способу придбання. Якщо у вас немає ресурсів для підтримки CRM з розгортанням на місці, але ви все ще схильні до покупки, E-consulting, в якості вашого інтегратора CRM може взяти на себе управління частиною інфраструктури.

Налаштування

Оскільки кожна компанія має свої власні процеси, налаштування системи є обов'язковим кроком. Можливості конфігурації надзвичайно численні і в основному стосуються персоналізації, впровадження автоматизації, а також інтеграції з існуючим ІТ-середовищем.

Пам'ятайте, що найкращий CRM - це той, який працює для вас, а не той, який має найбільшу кількість функцій.